Sem zadajte svoje obchodné motto.

Blok textu: Príspevok do učiteľských novín

Vzhľadom na rýchlo sa vyvíjajúcu spoločnosť, množstvo informácií v dobe, ktorej absentuje humánne cítenie, sme sa rozhodli, že našim žiakom v Základnej škole v Hanušovciach nad Topľou poskytneme „moderné" vzdelanie.

Preto sme zvolili cestu premeny tradičnej školy na modernú. Naším cieľom je uskutočniť reformu systému vzdelávania implementáciou integrovaného tematického vyučovania cez novovytvorený predmet „Región od A po Z". ZS môže z projektu využiť sumu 102 876,82 € (3 099 267 Sk). Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho sociálneho fondu (85%), štátneho rozpočtu (10%) a prostriedkov školy (5%). Realizácia projektu by mala byť ukončená v júli 2011.

Ako to vyzerá v praxi? Naše zámery nás najprv priviedli pred brány „netradičnej" popradskej školy, ktorá sa opiera o integrované tematické vyučovanie. V mesiacoch november - január sme absolvovali školenia integrovaného tematického vyučovania a v oblasti informačno-komunikačných technológií. V januári sme sa stretli na pracovnom workshope, ktorý bol zameraný na tvorbu obsahového a formálneho rámca kurikula nového predmetu. Čaká nás ešte príprava pracovných listov a multimediálneho CD. Poslednou fázou projektu bude implementácia a pilotné testovanie predmetu vo výchovno-vzdelávacom procese najskôr v 5. - 7. ročníku a postupne v rámci Školského vzdelávacieho programu aj v ostatných ročníkoch. Čo by mal projekt priniesť žiakom? Žiaci sa naučia tvorivo pretaviť teoretické vedomosti o našom regióne do praktických skúseností, ktoré, veríme, zúročia nielen pri spoznávaní cudzích krajín, ale aj reprezentovaní svojej krajiny, svojho regiónu.

Mgr. Adela Hrehová, manažérka publicity ZŠ Hanušovce n/T